Mélyül az LMP válsága: a teljes Vas vármegyei elnökség elhagyta a pártot
Az elmúlt hónapokban sorra hagyták el a pártot legismertebb politikusai.
Most a Nemzeti Emlékezet Bizottságáról szóló törvényt egészítenék ki. Schiffer szerint a jelenlegi jogszabály jogszabály a Fidesz „kezében monopolizálja a nemzeti emlékezetet”.
Az LMP negyedszer is benyújtja az állambiztonsági múlt átláthatóvá tételéről szóló törvényjavaslatát a parlamentnek – jelentette be csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján Schiffer András. Az indítványt korábban egyszer sem vették tárgysorozatba. A javaslattal most a Nemzeti Emlékezet Bizottságáról szóló törvényt egészítenék ki.
A frakcióvezető azt mondta, szeretnék világossá tenni, hogy milyen az állambiztonsági múltba visszanyúló kapcsolati hálók szőtték át a rendszerváltozást. Arra is kíváncsiak, hogy a rendszerváltó parlament frakcióiban milyen arányban voltak ott a kommunista állambiztonság ügynökei – közölte.
A már elfogadott, a Nemzeti Emlékezet Bizottságáról szóló törvényt „egymilliméternyi előrelépésnek” nevezte az ellenzéki politikus, aki szerint a jogszabály a Fidesz „kezében monopolizálja a nemzeti emlékezetet”, miközben nem rendelkezik a régi állambiztonsági múlt megismerhetőségéről.
Schiffer András jelezte, indítványa a büntető törvénykönyvet is kiegészítené azzal, hogy hogy akik maguknál tartanak állambiztonsági iratokat, azok „menjenek börtönbe”.
Más témában feltett kérdésre válaszolva tagadta, hogy az LMP-n belül belső feszültségek lennének. Mindezt ahhoz kapcsolódóan mondta, hogy Osztolykán Ágnes szerdán jelezte: nem indul a parlamenti választáson. Schiffer András magyarázatként kijelentette, az LMP képviselői nem azért ülnek a parlamentben, mert az nekik „egzisztenciálisan jó”. Hozzátette, hogy az LMP-n belül az elmúlt egy évben arról szólt a párbeszéd, hogy ki hogyan tudja magát elképzelni a hivatásos politikusok között, Osztolykán Ágnes pedig arra jutott, hogy „nem érzi jól magát ebben a szerepben” - közölte.